Vítejte, Host
Uživatelské jméno Heslo: Pamatovat si mne
Administrátor klubového fóra, kterým je výbor ČKCHABJ z.s., si vyhrazuje právo odstranit příspěvky, které svým obsahem nekorespondují s účelem založení příslušné sekce klubových stránek, nebo obsahují vulgární, hanlivé, nepravdivé nebo jinak nevhodné informace.

Téma: Výcvikový den oblast č.4

Výcvikový den oblast č.4 10. čvn 2020 15:17 #536

V sobotu 30.května se uskutečnil výcvikový den oblasti č. 4 v Roztokách u Jilemnice. Výcvikového dne se zúčastnilo 19 psů různých loveckých plemen ve velkém věkovém spektru. Byla zastoupena štěňata, která den využila jako součást sociální fáze svého života, mladí psi, kterým bylo věnováno nejvíce času , až po zkušené psi, kteří se připravují na vrcholné soutěže klubu.
Při zahájení výcvikového dne jsme seznámily účastníky s průběhem dne a důrazem na fakt, že výcvikové disciplíny budou vedeny v režimu řádných zkoušek a to především z důvodu nácviku chování nejen psů, ale i vystupování vůdců.
Bylo připraveno 14 stop. Těchto 14 psů bylo hodnoceno jako účastníci zkoušek, pro úplnost , jednalo se o 8 ABJ, BB,BT, SK, brandlbraku, JGT a NK. Vůdci byly rozděleny do dvou skupin podle nácviku na BZH či HZ. Všichni pak absolvovali disciplíny vodění na řemeni, odložení, chování na stanovišti a ochoty práce na černé zvěři.
Během výcvikového dne měli všichni k dispozici sedm zkušených klubových rozhodčích z výkonu v čele s výcvikářem klubu, kteří procvičované disciplíny hodnotily a na které se mohli kdykoliv vůdci obrátit se svými dotazy. Vzhledem k tomu, že po výcvikovém dni proběhla schůze výboru klubu, měli účastníci možnost přímo diskutovat i klubové záležitosti s většinou členů výboru klubu.
V pozdních odpoledních hodinách jsme se dostali k ukončení výcvikového dne a v duchu vedení dne coby zkoušek i k vyhlášení výsledků. Nejlépe vypracovanou šlapanou stopu měl pan Blažek s ABJ, nejlepší práci na pobarvené stopě předvedl pan Kocfelda s ABJ, ochotu práce na černé zvěři bezkonkurenčně ovládl zástupce plemene borderteriéra a celkově nejlépe připraveným psem na složení zkoušek z výkonu byl vůdce s brandlbrakou.
Celé pojetí dne jako zkoušky bylo chápáno jako příprava vůdců na atmosféru zkouškového dne, čekání, nervozity, losování a dalších situací, které zkoušky přináší. Proto vyhlášení vítězů výcvikového dne je chápáno jako součást onoho simulovaného dne zkoušek, protože všem je jasné, že nelze hodnotit a srovnávat práci psů, kteří nejsou na stejné úrovni připravenosti. Pro nás byly vítězi všichni, kterým účast na výcvikovém dni něco přinesla do jejich další práce.
Závěrem nezbývá, než poděkovat, především Majdě a Lukášovi za celkovou přípravu, Standovi a Zdeně za tradiční luxusní servis při občerstvení, chlapům z místního MS za pomoc a honitbu a mohl bych pokračovat. Manželům Raiglovým za fotky, které můžete vidět na adrese: brakyri.rajce.net. Za sebe bych poděkoval celé oblasti, za přání k mému životnímu jubileu. Jsem rád, že jsme jedna velká rodina a věřím, že to tak ještě dlouho vydrží. Nezbývá, než se těšit na další akci oblasti, kterou bude XI. Ročník střelecké soutěže BRAKA CUP.
The administrator has disabled public write access.

  • Avatar uživatele Mi.Mac.
  • Mi.Mac.
  • Offline
Vygenerováno za 0.541 sekund